Patrik Paulínyi20. august 2018

Čo vidieť v Dolomitoch: 5 najzaujímavejších miest

Každá krajina má svoje „must see“, miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. O talianskych Dolomitoch to platí dvojnásobne. Čo vidieť v Dolomitoch? Dychberúce výhľady, nespútaná príroda, krásne hory … Toto a oveľa viac ponúkajú Dolomity v Taliansku.

Čo vidieť v Dolomitoch? Vyskúšajte týchto 5 miest!

V Dolomitoch nájdete úžasné hory, jazerá, turistické chodníčky, malebné dedinky v údoliach. Hor sa na túru do talianskych Dolomitov s Patrikom Paulínyim. Ak rozmýšlate, čo vidieť v Dolomitoch, nechajte sa inšpirovať týmito 5 miestami.

1. Pyramídy Segonzano

Na tento úkaz by sa človek dokázal pozerať celé hodiny krútiac hlavou, ako je to vôbec možné?! Niektoré sú vysoké viac ako 20 m a pochádzajú z doby približne 50 000 rokov pred naším letopočtom. Vznikli pri pohybe ľadovcov a následným oddelením horských svahov. Niekoľkotisícročný účinok vody nakoniec vytvoril takéto stĺpy.

2. Santa Maddalena

Malá nenápadná dedinka uprostred talianskych Dolomitov. Žije tu len 300 ľudí, no za oknom majú tie najkrajšie výhľady. Za návštevu stojí aj vedľajšia dedinka St. Peter, ktorá sa nachádza nad ňou a odkiaľ budete mať nádherné výhľady na celé okolie.

3. Lago di Braies

Ak obľubujete sociálne siete, určite ste videli nejakú fotku z tohto miesta. Drevená chatka na brehu a drevené člnky uviazané o schodíky, na pozadí prekrásne hory. Jazero je veľmi ľahko dostupné a parkujete priamo pri ňom, čo má žiaľ za následok obrovské množstvá turistov najmä počas pekných víkendových dní.

Toto miesto som navštívil už 5 krát, no najviac sa mi páčilo počas upršaných dní, kedy sa nízka oblačnosť takmer dotýkala azúrovej hladiny a pretekala pomedzi pohorie na pozadí. Väčšina turistov dážď nemá rado, a tak si v prípade nepriaznivého počasia viete toto miesto užiť omnoho viac a zároveň budú vaše fotky dýchať prekrásnou atmosférou.

4. Lago di Sorapiss

Ide o nádherné jazero mliečnej tyrkysovej farby nachádzajúce sa neďaleko mestečka Cortina d’Ampezzo. Túra k jazeru má po zväčša rovinatom teréne 7 km a zaberie vám približne 1,5 hodiny. Určite si odporúčam ráno privstať, aby ste sa vyhli návalom turistov a užili si toto miesto osamote.

5. Tre Cime

Je jedno z najfotogenickejších pohorí na svete. Najvyšší zub dosahuje výšku 3000 m a dominantne sa pýši nad celým údolím. Či už v zime, alebo v lete, tento pohľad vás nadchne a nebudete sa vedieť na pohori, ale aj na okolité vrchy, vynadívať. Autom sa dostanete až na parkovisko pod Tre Cime, odkiaľ máte na výber niekoľko turistických trás.

Patrik Paulínyi
Autor článku
Patrik Paulínyi
Nerád pri cestovaní plánujem program dopredu. Najkrajšie zážitky mi vždy prinieslo zdanlivo nezmyselné túlanie sa bez plánov.