Ivana Mišíková26. september 2019

Bali: raj pre turistov, ale aj podvodníkov

Nie, nejde o samostatný štát. Nie, Indonézia nie je súčasť krajiny Bali. Bali je najnavštevovanejším ostrovom v Indonézii.

Ísť na Bali v období sucha, či v období dažďov?

Na Bali som bola dvakrát, prvýkrát v decembri počas obdobia dažďov a druhýkrát na začiatku mája v období sucha. Samozrejme v decembri je tam menej turistov, pretože nikdy neviete, kedy budete musieť ostať zatvorený dnu, kedže leje tak, že sa neoplatí vychádzať.

 

Na Bali je v decembri obdobie dažďov a v máji obdobie sucha.

 

Všade davy turistov

Ja som však v decembri mala šťastie, pretože iba poprchávalo. V máji však problémom nebol dážď ale turisti. Dobre, nemôžete ísť do turistickej destinácie a nečakať davy turistov, ale to čo som videla na Bali ma skutočne prekvapilo.

 

Počet turistov na Bali vás niekedy môže prekvapiť.

 

Otravní domáci a nezmyselné pokuty

Bali je však hlavne plné otravných domácich, pre ktorých ste iba chodiaca peňaženka a budú vám ponúkať rôzne služby za ktoré budete musieť platiť neúmernú sumu. Už len pri príchode na letisko budete môcť počuť „taxi, taxi, taxi“ snáď miliónkrát. Taktiež si dávajte pozor pri šoférovaní motorky, nakoľko policajti zastavujú prevažne bule, teda bielych turistov, vymyslia si priestupok a nechajú vás platiť. V porovnaní s našimi pokutami nejde o horibilnú sumu, ale nechcete si kaziť dovolenku platením pokút.

Bali, obľúbená destinácia turistov.

 

Bali je nádherné, ale treba si dávať pozor

Výlet na Bali napriek všetkému odporúčam. Patrí medzi najkrajšie miesta, aké som kedy navštívila. Treba však byť obozretný a nenechať sa oklamať domácimi, ktorí vám budú ponúkať rôzne služby za premrštené ceny, lebo si myslia že máte plné vrecká peňazí.

Ivana Mišíková
Autor článku
Ivana Mišíková
Príliš veľa krajín, príliš málo času.