Erika Kladná11. október 2019

Sydney: 7 dôvodov, prečo je jedným z najlepších miest na svete

Sydney pláž

Hoci sa Sydney nikdy nepýšilo prívlastkom hlavné mesto Austrálie, veľmi často ho ľudia za hlavné v rôznych kvízoch považujú. Niet sa čomu čudovať. Sydney je bez pochýb najznámejšie mesto v Austrálii. Slávnu Operu, Harbour Bridge či Bondi beach si ročne odfotí vyše 8 miliónov turistov a mnohým z nich sa veľmi ťažko odchádza spať domov. Tu je 7 dôvodov prečo.

1. Počasie

„Life is better in bikinis“ a tie si s výnimkou pár mesiacov nemusíte odkladať. Sydney má príjemnú klímu, kedy si aj počas zimy vystačíte s mikinou.

 

Plavky celorocne 

2. Najkrajšie pláže na svete

A to doslova na dosah ruky. Na tú najslávnejšiu sa dostanete verejnou dopravou z centra mesta za 30 minút – Bondi beach. Uprednostňujete menšie pláže? – Tamarama beach, Coogee beach, Clovelly beach. Ďalej od mesta? – Palm beach, Curl curl, Dee why, Whale beach… Sydney má pláže pre každého!

 

Bondi beach   Sydney pláž

3. Parky

Radi by ste chôdzu po piesku vymenili za chôdzu po tráve? Na výber máte neobmedzené možnosti. Royal Botanic garden s nádherným výhľadom na najslávnejšie ikony Sydney, Hyde park priamo v meste, Centennial park, Royal national park. Za mňa vyhráva Wendy Whiteley’s Secret Garden – tak a už nie je tajná 🙂

 

 

4. BRUNCH celý deň

Nie je nič lepšie, ako možnosť dopriať si neskoré raňajky. Možností je neúrekom a vybrať si nebude problém pre vegetariánov, vegánov, mäso milovníkov, smoothie milovníkov, či kávopičov. Za mňa vyhráva The Depot v North Bondi, silno odporúčam.

 

   

5. Športové možnosti

Po výdatnom brunch-i je čas na pohyb. Yoga, beh, turistika, surfovanie, posilňovanie, cyklistika, in-line, paddleboarding. A to všetko na čerstvom vzduchu.

 

Surfovanie na Bondi beach   Turistika v Sydney

6. Hory

Hory? V Sydney? Áno, čítate správne. Len dve hodiny od Sydney vám dych vyrazia slávne Blue Mountains s neobmedzenými možnosťami „turistikovania“.

 

Blue Mountains   

7. BBQ

Nepoznám človeka, ktorý nemá rád grilovanie, ale poznám zopár ľudí, ktorí pri predstave vykladania, umývania, nastavovania grilu povedia – radšej pizzu :). V Sydney sa trápiť nemusíte, grily sa nachádzajú takmer v každom parku na každej pláži a čo je najlepšie sú zadarmo pre všetkých.

 

   

Bonus

Takto sa v Sydney chodí domov: z práce (video).

Erika Kladná
Autor článku
Erika Kladná
If you can dream it, you can do it.