Poistiť, či nepoistiť ?

Cestovné poistenie ti kryje chrbát

Málokto myslí na poistenie v čase plánovania výletu. Poistenie by však malo byť súčasťou každého cestovateľa. K dispozícii sú jeho rôzne varianty, či už celoročné, alebo krátkodobé.

Pravdepodobnosť, že na cestách budeš riešiť neočakávanú udalosť je nízka. Ale ak k poistnej udalosti predsalen dôjde, je vysoká pravdepodobnosť, že ťa vyjde pekne draho. Poistenie sú peniaze, ktoré sa ti nemusia vrátiť. Na druhej strane ti na cestách kúpia nedostatkovú komoditu: Pokoj v duši.

Štatistika hovorí jasnou rečou. Čím viac cestuješ, tým vyšší je predpoklad, že poistnú udalosť budeš riešiť. Zásah slovenskej horskej záchrannej služby bez vrtuľníka stojí približne 500 EUR, ošetrenie v zahraničí sa vyšplhá aj na tisíce. A ak cestuješ po USA, túto sumu si môžeš pokojne vynásobiť desiatimi.

Už viac ako 3 roky po sebe si predlžujem celoročné cestovné poistenie v Unione. Má to svoje výhody. Online formulár vyplníte raz a už nič nemusíte riešiť. Jeden krát ročne zaplatíte poistné a na 365 dní máte pokoj. Na svojich cestách som našťastie ešte ani raz neriešil poistnú udalosť.
Patrik Paulínyi ambasádor Unionu