Patrik Paulínyi o cestovnom poistení

Pri plánovaní svojich ciest na poistenie nemyslím. Neznamená to však, že nie som poistený. Už viac ako 3 roky po sebe si predlžujem celoročné cestovné poistenie v Unione. Má to svoje výhody. Online formulár vyplníte raz a už nič nemusíte riešiť. Raz ročne zaplatíte poistné a na 365 dní máte pokoj.

Na svojich cestách som našťastie ešte ani raz neriešil poistnú udalosť. V Unione ma preto (ale nielen preto) majú veľmi radi 😀

Pravdepodobnosť, že budete riešiť na cestách poistnú udalosť nie je vysoká. Osobne vnímam poistenie ako peniaze, ktoré sa mi nemusia vrátiť. A bol by som samozrejme radšej, keby sa nemuseli vracať po vážnom úraze, alebo krádeži fototechniky.

Na druhej strane, pravdepodobnosť, že poistnú udalosť riešiť budete, nie je zanedbateľná. Zásah slovenskej horskej záchrannej služby bez vrtuľníka stojí približne 500 eur (môj kamarát Zdeno by vedel rozprávať), ošetrenie v zahraničí sa vyšplhá aj na tisíce. Ak cestujete po USA, túto sumu si môžete pokojne vynásobiť desiatimi.

Poistenie je preto v prvom rade ochrana. Nesnažte sa rozhodovať len na základe ceny. Overte si, aké krytie jednotlivé poistenie poskytuje, a ktorá poisťovňa sa nevyhýba preplácaniu poistných udalostí. Dôležité sú tiež výluky z poistenia – ak sa chystáte do exotiky, určite si prečítajte aj všeobecné poistné podmienky, nech vás nič neprekvapí.

Ak cestujete do zahraničia na menej ako 14 dní, oplatí sa vám individuálne cestovné poistenie. Síce ho budete riešiť pred každou cestou, ale aspoň nebudete platiť za niečo čo nevyužijete.

 

Zistiť viac o cestovnom poistení